O nás


Proč vznikla iniciativa Děkujeme učitelům z Prahy 15

Názory na stávající situaci v českém školství jsou většinou poměrně kritické. Kritizovat je snadné, ale každý dobrý učitel se již při svém studiu učí, že pochvala a správný popis toho, co se daří a co je dobré je pro rozvoj cennější a efektivnější.

Kritiky nacházíme dost, ale postrádáme informace o tom, co se ve státních školách daří a tedy i možnost větší inspirace mezi školami vzájemně i mezi jednotlivými učiteli. Proto jsme založili iniciativu zaměřenou na pozitivní stránky státního školství v naší městské části.

Náš cíl

Jistě je co zlepšovat, ale považujeme za důležité zaměřit pozornost také na to, co se daří, co funguje a podpořit učitele, kteří odvádějí dobrou práci. Hledáme možnosti, jak zvýšit povědomí o dobré praxi na místních školách, a proto vyhledáváme inspirativní učitele základních škol v naší městské části. Oceňujeme aktivitu učitelů i škol nad rámec základních povinností, hledáme příběhy o zajímavém pojetí vzdělávání i výchovy ve školách. Nejde nám o srovnávání ani kritizování škol nebo učitelů ani o prosazování jakéhokoliv konkrétního směru ve vzdělávání, ale o podporu takového prostředí, ve kterém učitele baví učit, cítí se motivovaní a oceňovaní a svou práci dělají s plným profesionálním nasazením, respektem k potřebám dětí a s ohledem na jejich budoucnost v současném světě.

Klademe si za cíl inspirovat rodičovskou i odbornou veřejnost ke konstruktivní diskusi o školství, která bude vedena v pozitivní a přátelské atmosféře.

Podporují nás

Městská část Praha 15 - Mgr. Jitka Kolářová, místostarostka pro školství

 

Připojte se k nám!

Máte zájem o dění v městské části Praha 15? Zajímá Vás téma školství a máte chuť podporovat kvalitní vzdělávání ve státních školách ve svém okolí? Přidejte se k nám! Kontaktujte nás na adrese kontakt@dekujemeucitelum.cz.